Verhuizing Consuminderhuis Parkstad naar SUN-plein 24
1 december 2020
Het Consuminderhuis Parkstad is onlangs verhuisd van het Wilhelminaplein naar het SUN-plein 24 in Landgraaf. Vanaf 4 december gaat het Consuminderhuis weer open. De oude locatie wordt door HEEMwonen herontwikkeld. Het Consuminderhuis helpt mensen met cursussen om te consuminderen, voeding, kleding en huisraad.
Samen met Boek & Offermans Makelaars is er een nieuwe locatie voor het Consuminderhuis gevonden. HEEMwonen huurt de nieuwe locatie gedurende 3 jaar, waarna koop wordt overwogen. “We vinden het belangrijk dat een maatschappelijke voorziening als het Consuminderhuis beschikt over goede huisvesting. Er mag aandacht zijn voor het goede werk dat zij verzetten. Een deel van onze huurders, en andere inwoners van Parkstad die het niet breed hebben, komen in het Consuminderhuis voor hulp. We dragen de organisatie graag een warm hart toe,” zegt Frank Vos, directeur Bedrijfsvoering en Vastgoed HEEMwonen.
Het Consuminderhuis is afhankelijk van donaties en ontvangt al enige jaren een waarderingssubsidie van de gemeente. De kiem van het Consuminderhuis is gelegd door Annemiek van Deursen, die nog altijd actief is in de organisatie. Het bestuur vat de activiteiten samen met de navolgende woorden: “We zijn een maatschappelijke organisatie die mensen helpt om grip op hun geld en leven te krijgen. We geven workshops om mensen te leren consuminderen, bijvoorbeeld door te leren budgetteren, moestuinieren, zelf kleding te verstellen of eenvoudige cadeautjes te maken. Daarnaast verstrekken we bijvoorbeeld levensmiddelen die we krijgen van de Plus winkels in Landgraaf. Zo snijdt het mes aan twee kanten: mensen die weinig hebben worden ondersteund met voedsel en er wordt geen eten weggegooid. We zamelen ook spullen in voor de doelgroep, waarbij we eerst kijken waar behoefte aan is. Zo proberen we een teveel aan voorraad te voorkomen, want die moeten we ook ergens opslaan.”
Wie gebruik maakt van de diensten van het Consuminderhuis draagt zelf ook een steentje bij: “Een voorwaarde voor deelname aan de cursussen is dat mensen zelf ook een functie vervullen bij ons als vrijwilliger. Vrijwilligers laten lotgenoten zien hoe je je eigen situatie kunt verbeteren. Zo helpen ze bijvoorbeeld om de kleding goed te ordenen. Dat geeft mensen ook regelmaat.” Zo ook Carina Stuart, zelf vrijwilliger bij het consuminderhuis. “Ik heb geleerd te budgetteren en een stuk verantwoording te dragen. Ik ga met veel plezier naar mijn werk, het voelt als thuiskomen. Het geeft een warm en gezellig gevoel om samen te zijn met collega’s, waarmee je lief en leed kunt delen. De nieuwe locatie aan het Sunplein is prachtig, ik ben er erg blij mee.”
Links: Jos Arts, voorzitter Consuminderhuis Parkstad, rechts Frank Vos, directeur Bedrijfsvoering en Vastgoed HEEMwonen. Foto: Bjorn Frins.
